پیچیده ترین گلخانه های امروزی، کنترل ساده ای دارند و تنها با لمس یک دکمه می توان تمامی تنظیمات را انجام داد. مدرن ترین گلخانه های امروزی، گلخانه های کاملا خودکار هستند و آن ها را گلخانه هوشمند می نامند. اما منظور از گلخانه هوشمند چیست؟ یک گلخانه تا چه حدی می تواند اتوماتیک باشد؟

اما جالب است بدانید که هرچند گلخانه و پرورش گیاهان گلخانه ای یک تکنولوژی جدید به نظر می رسد، اما  این سازه ها، قرن ها پیش (حدودا از زمان روم باستان) به وجود آمده اند.

در طول سال ها، این سازه های در حال رشد کاملا تغییر کرده اند تا به شکل امروزی خود درآمده اند. با این حال، آن ها همواره عملکرد اصلی خود را حفظ کرده اند. کار اصلی گلخانه ها ایجاد محیطی برای زندگی گیاهان با افزایش طول عمر آن هاست. گلخانه ها قدرت طبیعت را مهار کرده و فضای مطلوبی را برای گیاهان به وجود می آورند. آن ها گرمای نور خورشید را حتی در سردترین فصول سال جذب می کنند، در خود نگه می دارند و به دام می اندازند. گلخانه ها همچنین از گیاهان در برابر باد، برف و یخ زدن محافظت می کنند. تکنولوژی در طول زمان تکامل پیدا می کند و راهی را می یابد که انسان از طریق آن به محیط خود کنترل داشته باشد. اگر به تعریف گلخانه در لغت نامه نگاهی بیندازید، با خود می گویید که تغییرات چندانی هم نداشته اند!

سطوح مختلف کنترل در گلخانه هوشمند

تمامی موارد از جمله رطوبت، دما، تهویه و میزان CO۲ در گلخانه هوشمند تحت کنترل کامل شما هستند. میزان خودکار بودن کارها در گلخانه هوشمند بستگی به شما دارد و از کنترل دستی تا تعیین سناریو و سیستم های کاملا خودکار گسترده است.

با افتخار همه ی تجهیزات ما اعم از سخت افزار و نرم افزار تولید و برنامه نویسی شده در گروه خانه هوشمند مبین است.